WhatsApp

Ağız ve Diş Sağlığı

Ağız ve Diş Sağlığı

 

İmplant Tedavisi

 

İmplantlar çene kemiği içerisine yerleştirilmiş yapay diş kökleridir.İmplant uygulamalarını 18 yaşını geçmiş, kemik gelişimini tamamlamış, kısmi yada tamamı dişsiz tüm hastalara uygulayabiliriz.İmplant uygulamaları sırasında yaptığımız anestezi, sonrasında verdiğimiz ağrı kesiciler ve uygun ilaçlarla hastanın herhangi bir ağrı duymamasını sağlayabiliyoruz.Bundan sonrasında 1-3 ay arası bekleyerek implantın kemiğe tutulmasını  hedefliyoruz.Ve sonrasında da hastanın isteği, hekimin görüşleri doğrultusunda hastaya sabit yada hareketli protezler yapıyoruz.Burada da hastanın tekrar kaybettiği fonksiyonu,fonasyonu,estetiği sağlamış oluyoruz.

 

 

 Gülüş Tasarımı

 

Gülüş tasarımı kişiye sağlıklı ve estetik bir gülüş kazandırmak amacıyla yaptığımız uygulamalardır.Bu uygulamalar diş ve diş etine yöneliktir.Beyaz estetik dediğimiz zaman dişe yönelik yaptığımız uygulamalar, kırmızı estetik dediğimiz zaman ise diş etine yönelik uygulamalar anlaşılmaktadır.Hastalarımız kliniğe girdiği andan itibaren karakteristik özellikleri,ten renkleri,dudak yapıları, bakışları tamamen bir ahenk içerisinde değerlendirilir.Kişiye özel tasarım yapılır , hastanın isteği dinlenir, hekimin görüşleride bu platforma katılır.Ve bundan sonra da güzel bir gülüş elde edilir.İşlemlerin sonunda hastaya sağlıklı ve estetik bir gülüş kazandırılır.Bu işlemlerde kullandığımız materyaller genellikle zirkonyum,lebine,imex,yaprak porselen dediğimiz materyallerdir.Herhangi bir şekilde dişe zararı yoktur.Hastanın güzel bir gülüşe sahip olmasını sağlamaktadır.

 

Diş Beyazlatma

 

Çeşitli sebeplerle renkleşmiş olan dişlerinizin renklerini açmak, bu renkleşmeyi gidermek amacıyla yapıyoruz.Beyazlatma işlemi aslında 3 işlemle yapılıyor. Birincisi hasta bizim kliniğimize geliyor, ofis tipi beyazlatma dediğimiz bizim uyguladığımız ışın ve bleaching işlemiyle gerçekleştiriliyor. İkincisi hastaya plaklar hazırlanıyor ve uygun ilaçlar veriliyor. Hasta kendisi bunu plağın içerisine koyarak evde uygulayabiliyor. Üçüncü işlemde ise hem ofis tipi hem de ev tipi beyazlatma yapılıyor.Burada hastanın gereksinim ve ihtiyacına göre hekim karar veriyor.

 

 

Ağız ve Diş Sağlığı

Paylaş

TÜM HİZMETLER
Bize
Soru Sorun
Bizimle iletişime geçmek ve soru sormak için iletişim butonuna tıklayınız.
İLETİŞİM
Bilgi Talep Formu